SKIAREÁL KLÍNOVEC - největší lyžařský areál v Krušných horách

Cyklistika bez námahy

V pozměněné podobě, která ještě více vyhoví potřebám rodin s dětmi a potřebám rekreačních cyklistů všeho věku, se letos představuje dlouholetý program Cyklistiky bez námahy. Ten v roce 2015 nabízí 3 trasy vyznačené po šotolinových a asfaltových cestách. Trasy začínají na vrcholu Klínovce a dovedou vás k lanovým drahám Prima Express a Dámská. Vhodné cyklistické vybavení lze zapůjčit v půjčovnách na vrcholu Klínovce nebo u spodní stanice lanovek.

Popis tras

Macecha
Trasa s nádhernými výhledy na louky u Loučné pod Klínovcem vede okolo vrchu Macecha po nové šotolinové cestě. Zhruba v polovině trasy se pozorným naskytne výhled na majestátní odlesněný vrch Meluzínu.

Pašerácká cesta
Vydejte se v protisměru staré Pašerácké cesty vedoucí z obce Suchá! Trasa nabídne několik spektakulárních výhledů než se zanoří do hlubokých lesů nad městem Jáchymov.

Meluzína
Tato trasa vás zavede pod Meluzínu – tajemný a skalami posetý vrch. Odvážní mohou pěšky vystoupit i na její vrchol s úchvatným výhledem na Klínovec. V takovém případy mějte sebou zámek na kolo.

Stav jednotlivých tras

Náročnost
Název Technická Fyzická Délka Stav Poznámka
 
Macecha * * 7 km Lanová dráha Dámská mimo provoz
 
Pašerácká cesta ** ** 9 km V úseku 11-12 probíhá těžba dřeva. Dbejte zvýšené opatrnosti.
 
Meluzína ** *** 8.5 km Lanová dráha Dámská mimo provoz

trasa nesjízdná
trasa sjízdná, v dílčím úseku probíhají lesnické práce
zelená – trasa sjízdná

Náhled cyklomapy

Aktuálně z Klínovce

Přijeďte se svézt nejdelší krytou lanovkou v ČR. Lanová dráha Prima Express je v provozu každý den od 09:00 do 17:00. Pro cyklisty je připravena zrekonstruovaná downhillová trať… více

Datum: 4.7.2015 01:48

přihlásit se